Kde leží nejtajemnější místo?

20.07.2020
Agentura Germa se podílela na produkci představení Bermudský ∆, které uvedl spolek Kult ve dnech 2. - 12. 7. 2020.

Říká se, že severočeská krajina je záhadná, nabitá energií, magická. Že zdejší temná historie neskončila, ale přetéká do současnosti. Ale co když je to pravda? Stojíme o to dozvědět se, co se skrývá pod vrcholy kopců, mezi skalami a v rozpadlých budovách?  Zjistit, co se stane, když se síly země propojí se silami lidské mysli? Můžeme si pak být jistí, že se vrátíme tam, odkud jsme vyjeli?

 

 

 

Na všechny tyto otázky jsme se společně se spolkem Kult snažili získat odpovědi během divadelního představení Bermudský ∆. Na představení jsme se podíleli technickou pomocí, ale nebyli bychom překladatelská agentura, abychom nedodali také nějaký ten překlad. Tentokrát šlo o překlady radiové komunikace, kde paralelně zněl anglický a německý jazyk. Vojenské, či polovojenské jednotky v této komunikaci řešily přístup k … Samozřejmě nebudeme prozrazovat děj inscenace, která se netradičně odehrává v autobuse značky Karosa. Letošní představení byla sice již odehrána, ale pořadatelé usilovně pracují na tom, aby se další reprízy konaly již příští rok, takže některým divákům bychom mohli zkazit překvapení. Na úpravě anglické části konverzace se podílel nejen překladatel, který se angličtině profesionálně věnuje již pomalu 20 let, ale také korektor, který má aktivní zkušenost s vojenským prostředím. Německý jazyk, který byl v představení použit, se stal "kořistí" naší paní jednatelky, která je rodilou mluvčí jak němčiny, tak češtiny. 

Pokud Vás zajímají další podrobnosti o představení Bermudský ∆, určitě se podívejte na stránky spolku Kult, naopak naše překlady si můžete objednat třeba EMAILEM